Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Żart o bombie wypowiedziany na lotnisku ma dotkliwe konsekwencje - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Żart o bombie wypowiedziany na lotnisku ma dotkliwe konsekwencje

Joanna Konieczniak
27.09.2021

500 złotych mandatu i przełożenie podróży - takie konsekwencje spotkały mężczyznę, który na terenie portu lotniczego w Poznaniu-Ławicy żartował, że w bagażu ma przedmioty zabronione.

W sobotę rano (25.09) pracownik lotniska poinformował funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Poznaniu-Ławicy, że jeden z podróżnych,  podczas odprawy biletowo- bagażowej na odlot do Frankfurtu oznajmił, że w swoim bagażu ma bombę.  

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych usiłowali wyjaśnić zaistniałą sytuację. 59-letni mężczyzna oświadczył, że z jego ust faktycznie padły słowa o pocisku artyleryjskim. Jego zdaniem był to tylko żart i nie miał zamiaru wprowadzać zamieszania. Funkcjonariusze Straży Granicznej  dokładnie sprawdzili bagaż, który nie zawierał żadnych niebezpiecznych i zabronionych przedmiotów. Jednak z uwagi na zaistniałe wykroczenie 59-latek musiał zapłacić mandat karny w wysokości 500 zł. Dodatkowo swoją podróż musiał przełożyć na inny dzień, ponieważ kapitan statku powietrznego nie zezwolił mężczyźnie uczestniczyć w tym locie.  

  • Poznan2
    Poznan2
do góry