Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Naruszyli warunki wjazdu i pobytu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Naruszyli warunki wjazdu i pobytu

Joanna Konieczniak
07.12.2021

W Dusznikach-Zdroju funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzech Ukraińców, którzy nadużyli prawa do swobody przemieszczania się wewnątrz strefy Schengen.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kłodzku skontrolowali w Dusznikach-Zdroju dokumenty trzech obywateli Ukrainy, którzy zamierzali wyjechać z Polski. Kontrola ich dokumentów wykazała, że cudzoziemcy do Polski wjechali kilka godzin wcześniej przez ogólnodostępne przejście graniczne na podstawie posiadanej wizy z prawem do pracy w Polsce. W trakcie kontroli okazali także zaświadczenia o powierzeniu pracy na terytorium Polski. Cudzoziemcy zgodnie oświadczyli, że nie zamierzają pracować w naszym kraju. Dodali, że nie kontaktowali się z polskimi pracodawcami, a posiadane wizy miały im jedynie umożliwić swobodny wjazd do Unii Europejskiej w celu podjęcia lepiej płatnej pracy na terenie Republiki Czeskiej.

Z uwagi na naruszenie warunków wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium Polski Komendant PSG w Kłodzku wydał wobec cudzoziemców decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu. Natomiast posiadane przez Ukraińców wizy, z uwagi na to, iż były wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem zostały unieważnione.

  • DSC_7996
    DSC_7996
do góry