Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej

Joanna Konieczniak
08.12.2021

Na polecenie Prokuratury Krajowej funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia-Strachowic wraz z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali dwóch Polaków podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dystrybucją nielegalnych towarów akcyzowych. Mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.

Pod koniec listopada na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymano dwóch Polaków podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dystrybuowaniem nielegalnych towarów akcyzowych.

 

 

Ponadto, podczas realizacji czynności w tej sprawie funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia-Strachowic, KAS oraz policjanci z katowickiego Zarządu CBŚP, przeszukali pod koniec listopada teren wytypowanej posesji, gdzie mógł znajdować się nielegalny towar i zabezpieczyli tam wyroby akcyzowe o wartości blisko 170 tysięcy złotych (7 butelek cieczy o intensywnym zapachu alkoholu oraz 221 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej).

Ujawniony towar trafił do magazynów Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Decyzją Sądu Rejonowego w Katowicach w stosunku do zatrzymanych Polaków zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Warto wspomnieć również o wcześniejszych sukcesach funkcjonariuszy SG z placówki we Wrocławiu-Strachowicach. 7 listopada  funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia razem z funkcjonariuszami CBŚP ujawnili, w jednym z kontrolowanych na Dolnym Śląsku aut, 850 kilogramów liści tytoniu. Pojazdem kierował 53-letni Polak. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów, natomiast towar o wartości 430 tysięcy złotych zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej.

 

do góry