Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podczas weekendu zatrzymano 5 poszukiwanych osób - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podczas weekendu zatrzymano 5 poszukiwanych osób

Joanna Konieczniak
05.09.2022

Poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania czterech Polaków i obywatelkę Słowacji zatrzymali funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cztery dni wystarczyły, by funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 osób, które poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Powodem prowadzonych poszukiwań były popełnione przestępstwa i wykroczenia polegające m.in. na uchylaniu się od płacenia alimentów, przywłaszczeniach, oszustwach podatkowych oraz rozbojach.

Zatrzymani na lotnisku w Poznaniu-Ławicy

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Poznaniu-Ławicy zatrzymali w piątek 2 września 44-letniego Polaka. Mężczyzna przyleciał z Wielkiej Brytanii, a podczas kontroli jego dokumentów wyszło na jaw, że za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego ma do odbycia 4 miesiące kary pozbawienia wolności. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań 44-latek przekazany został do aresztu śledczego.

Dzień później (03.09) na odlot samolotu czarterowego z Poznania do Egiptu stawił się 49-letni Lubuszanin. Okazało się, że mężczyzna ma do odbycia 15 dni zastępczej kary pozbawienia wolności z uwagi na niezapłaconą karę grzywny wynoszącą 2 400 zł. Mężczyzna miał możliwość wpłaceni zaległej sumy na wskazane konto bakowe sądu. Skorzystał z tej możliwości i po dokonaniu wpłaty został zwolniony.

We Wrocławiu zatrzymano 50-latka

Tego samego dnia podczas kontroli granicznej pasażerów odlatujących z Wrocławia do Turcji   ustalili, że 50-letni mężczyzna, który udał się na wakacje figuruje w poszukiwawczych bazach danych jako osoba, która za uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów ma do odbycia 99 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą karę grzywny wynoszącą 2 tysiące zł . Podczas potwierdzania aktualności poszukiwań okazało się, że mężczyzna ma możliwość wpłacenia zaległej kary grzywny. 50-latek uregulował zaległość i został zwolniony.

Kolejne 3 lata i 10 miesięcy spędzi w odosobnieniu

Natomiast w piątek 2 września funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku przejęli od niemieckiej policji 36-letniego mieszkańca Śląska. Podczas potwierdzania jego danych personalnych funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyzna od 4 lat poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Katowicach w celu odbycia 3 lat i 10 miesięcy kary pozbawienia wolności za dokonany rozbój. Tego samego dnia przekazany został do najbliższego aresztu śledczego.

Zatrzymano nie tylko Polaków

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali natomiast 42-letnią obywatelkę Słowacji. Kobieta wylegitymowana została w Legnicy. Okazało się, że wykroczenie polegające na przywłaszczeniu cudzego mienia kobieta ma do zapłacenia karę grzywny w wysokości 300 zł. Po dokonaniu wpłaty na wskazane kontro bankowe sądu 42-latka została zwolniona.

 

do góry