Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wsparcie finansowe dla Zielonej Góry - Babimostu - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Wsparcie finansowe dla Zielonej Góry - Babimostu

16.03.2010

16 marca b.r. mija rok od powstania Placówki w Zielonej Górze - Babimoście. Tak się złożyło, że tego dnia Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podpisał z Prezydentem Zielonej Góry porozumienie w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Straży Granicznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup paliwa, co zwiększy ilość mobilnych patroli na terenie miasta i powiatu Zielonej Góry. Środki na Fundusz Wsparcia SG są pozyskiwane m.in. od samorządów lokalnych, banków i instytucji ubezpieczeniowych. W minionym roku nasz Oddział otrzymał od różnych instytucji, głównie samorządów lokalnych, ponad 120 000 zł z przeznaczeniem na ten cel.

16 marca b.r. mija rok od powstania Placówki w Zielonej Górze - Babimoście. Tak się złożyło, że tego dnia Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podpisał z Prezydentem Zielonej Góry porozumienie w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Straży Granicznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup paliwa, co zwiększy ilość mobilnych patroli na terenie miasta i powiatu Zielonej Góry.

Środki na Fundusz Wsparcia SG są pozyskiwane m.in. od samorządów lokalnych, banków i instytucji ubezpieczeniowych. W minionym roku nasz Oddział otrzymał od różnych instytucji, głównie samorządów lokalnych, ponad 120 000 zł z przeznaczeniem na ten cel.

Zasilanie przez Prezydenta Zielonej Góry Funduszu Wsparcia Straży Granicznej na rzecz Placówki w Zielonej Górze - Babimoście znacząco przyczynia się do zwiększenia ilości naszych patroli na dworcach, ulicach, a ponadto ma wpływ na ochronę rynku pracy, czego przykładem może być ostatnie zatrzymanie ponad 30 cudzoziemców, którzy wykonywali pracę na terenie powiatu zielonogórskiego niezgodnie z obowiązującymi przepisami.do góry