Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna dla przedszkoli - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Straż Graniczna dla przedszkoli

11.04.2013

3 oraz 8 kwietnia 2013 roku na zaproszenie nauczycieli oraz dzieci funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie Porcie odwiedzili najmłodszych z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Przecławiu, z Przedszkola Niepublicznego TWP OR w Szczecinie „Wyspa Malucha” z siedzibą w Przecławiu oraz z Przedszkola Publicznego przy ul. WOP 9 w Trzebieży. Celem cyklu spotkań z najmłodszymi było poszerzenie ich wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz wysłuchania prelekcji na temat zachowania się w rejonie zbiorników wodnych latem i zimą. W spotkaniu uczestniczył st. chor. SG Grzegorz MRÓZ, który na co dzień pełni służbę na łodziach patrolowych będących na stanie placówki. Omówił on zasady bezpiecznego zachowania się w kontakcie z wodą. Dzieci miały okazję przymierzyć kamizelkę ratunkową oraz obejrzeć torbę ratownika. Atrakcją spotkania był pokaz umiejętności psa służbowego. Przewodnik psa chor. SG Jacek OLCZYK omówił także zasady właściwego zachowania się wobec psa oraz zaprezentował bezpiecznie postawy wobec obcego psa. Dzieci pilnie ćwiczyły pokazywane postawy, mogły również obejrzeć sprzęt, który funkcjonariusze używają w trakcie pełnienia służby m.in. przetestować jak działa urządzenie do wykrywania metalu. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania otrzymał pamiątkowy paszport i kolorowankę oraz mógł odcisnąć linie papilarne swojego paluszka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

3 oraz 8 kwietnia 2013 roku na zaproszenie nauczycieli oraz dzieci funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie Porcie odwiedzili najmłodszych z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Przecławiu, z Przedszkola Niepublicznego TWP OR w Szczecinie „Wyspa Malucha” z siedzibą w Przecławiu oraz z Przedszkola Publicznego przy ul. WOP 9 w Trzebieży. Celem cyklu spotkań z najmłodszymi było poszerzenie ich wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz wysłuchania prelekcji na temat zachowania się w rejonie zbiorników wodnych latem i zimą.

W spotkaniu uczestniczył st. chor. SG Grzegorz MRÓZ, który na co dzień pełni służbę na łodziach patrolowych będących na stanie placówki. Omówił on zasady bezpiecznego zachowania się w kontakcie z wodą. Dzieci miały okazję przymierzyć kamizelkę ratunkową oraz obejrzeć torbę ratownika. Atrakcją spotkania był pokaz umiejętności psa służbowego. Przewodnik psa chor. SG Jacek OLCZYK omówił także zasady właściwego zachowania się wobec psa oraz zaprezentował bezpiecznie postawy wobec obcego psa. Dzieci pilnie ćwiczyły pokazywane postawy, mogły również obejrzeć sprzęt, który funkcjonariusze używają w trakcie pełnienia służby m.in. przetestować jak działa urządzenie do wykrywania metalu. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania otrzymał pamiątkowy paszport i kolorowankę oraz mógł odcisnąć linie papilarne swojego paluszka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.do góry