Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Seminiarium w Kaliszu - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Seminiarium w Kaliszu

04.06.2013

W dniach 31.05-02.06.2013 funkcjonariusze NoOSG, st. chor. sztab. Piesiak Sławomir oraz chor. SG Walczak Bogdan, uczestniczyli jako instruktorzy w XII Międzynarodowym Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencyjnych. Seminarium odbyło się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Celem seminarium było: · poznanie przez uczestników nowych technik z zakresu samoobrony, taktyki i techniki interwencji, · wymiana doświadczeń między służbami międzynarodowymi w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych, · podniesienie na wyższy poziom wyszkolenia indywidualnego instruktorów, · integracja służb mundurowych umiejętność stopniowania i doboru śpb wobec zatrzymanych.

W dniach 31.05-02.06.2013 funkcjonariusze NoOSG, st. chor. sztab. Piesiak Sławomir oraz chor. SG Walczak Bogdan, uczestniczyli jako instruktorzy w XII Międzynarodowym Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencyjnych. Seminarium odbyło się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Celem seminarium było:

· poznanie przez uczestników nowych technik z zakresu samoobrony, taktyki i techniki interwencji,

· wymiana doświadczeń między służbami międzynarodowymi w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych,

· podniesienie na wyższy poziom wyszkolenia indywidualnego instruktorów,

· integracja służb mundurowych umiejętność stopniowania i doboru śpb wobec zatrzymanych.

W seminarium udział wzięło ok. 200 osób w tym goście z Mongolii, Rumuni, Włoch, Chorwacji, Czech, Węgier, Słowacji, Niemiec, Francji, Mołdowy, Izraela, Stanów zjednoczonych, Rosji i oczywiście Polski.

Funkcjonariusze naszego oddziału zostali poproszeni o poprowadzenie zajęć wraz z oficerem SWAT Policji amerykańskiej Robertem Koskim. Przeprowadzone zajęcia dotyczyły taktyki przeszukiwania i poruszania się funkcjonariuszy w pomieszczeniach oraz niwelowania zagrożeń z tym związanych. Po zakończonych zajęciach otrzymali wiele podziękowań za przekazanie wiedzy w sposób zrozumiały i rzeczowy.

Obecnie Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencyjnych w Kaliszu jest największą tego typu imprezą szkoleniową służb mundurowych w Europie i cieszy się wysokim uznaniem wśród wielu ekspertów, a zaproszenie do uczestnictwa jest bardzo dużym wyróżnieniem.

do góry