Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna w Policach - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Straż Graniczna w Policach

12.06.2013

11 czerwca 2013 roku na zaproszenie dyrekcji, wychowawczyń oraz dzieci funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie Porcie odwiedzili najmłodszych z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Zerowego w Zespole Szkół nr 2 w Policach. W trakcie spotkania dzieci poszerzyły swą wiedzę w zakresie bezpiecznego zachowania się w kontaktach ze zwierzętami. Atrakcją był pokaz umiejętności psa służbowego. Przewodnik psa chor. SG Jacek OLCZYK zaprezentował bezpiecznie postawy wobec obcego psa. Dzieci pilnie ćwiczyły pokazywane postawy tzw. „żółwia” i „drzewko”, mogły również obejrzeć sprzęt, który funkcjonariusze używają w trakcie pełnienia służby m.in. przetestować jak działa urządzenie do wykrywania metalu. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania otrzymał pamiątkowy paszport i kolorowankę oraz mógł odcisnąć linie papilarne swojego paluszka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

11 czerwca 2013 roku na zaproszenie dyrekcji, wychowawczyń oraz dzieci funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie Porcie odwiedzili najmłodszych z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Zerowego w Zespole Szkół nr 2 w Policach. W trakcie spotkania dzieci poszerzyły swą wiedzę w zakresie bezpiecznego zachowania się w kontaktach ze zwierzętami.

Atrakcją był pokaz umiejętności psa służbowego. Przewodnik psa chor. SG Jacek OLCZYK zaprezentował bezpiecznie postawy wobec obcego psa. Dzieci pilnie ćwiczyły pokazywane postawy tzw. „żółwia” i „drzewko”, mogły również obejrzeć sprzęt, który funkcjonariusze używają w trakcie pełnienia służby m.in. przetestować jak działa urządzenie do wykrywania metalu. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania otrzymał pamiątkowy paszport i kolorowankę oraz mógł odcisnąć linie papilarne swojego paluszka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


do góry