Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Komplex-Kontrolle - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Komplex-Kontrolle

23.04.2010

22.04.2010 odbyły się kolejne wspólne działania polsko-niemieckie pod kryptonimem "Komplex-Kontrolle", w których uczestniczyli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świecku, Bundes Polizai Inspektion Frankfurt/o (BPol), Policja Landowa Brandenburgii oraz Bundesamt für Gütersverkehr (BAG). Działania te odbywają się regularnie, co najmniej raz w miesiącu, zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie. W wyniku akcji „Komplex-Kontrolle”, związanej z kontrolą wytypowanych pojazdów, zatrzymano łącznie 11 osób. W ostatnich działaniach brało udział 10 pojazdów (w tym 2 polskie) i 28 funkcjonariuszy (w tym 4 polskich). Wylegitymowano ponad 528 osób (303 cudzoziemców), skontrolowano 84 samochody ciężarowe i 34 samochody osobowe.

komplex-kontrolle
22.04.2010 odbyły się kolejne wspólne działania polsko-niemieckie pod kryptonimem "Komplex-Kontrolle", w których uczestniczyli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świecku, Bundes Polizai Inspektion Frankfurt/o (BPol), Policja Landowa Brandenburgii oraz Bundesamt für Gütersverkehr (BAG). Działania te odbywają się regularnie, co najmniej raz w miesiącu, zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie.
W wyniku akcji „Komplex-Kontrolle”, związanej z kontrolą wytypowanych pojazdów, zatrzymano łącznie 11 osób. W ostatnich działaniach brało udział 10 pojazdów (w tym 2 polskie) i 28 funkcjonariuszy (w tym 4 polskich). Wylegitymowano ponad 528 osób (303 cudzoziemców), skontrolowano 84 samochody ciężarowe i 34 samochody osobowe.
tekst: mjr SG Artur Szczeciński (PSG Świecko)


do góry