Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nasza Krew - Nasza Ojczyzna - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Nasza Krew - Nasza Ojczyzna

24.10.2012

Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w zgoła odmienny sposób niż tylko poprzez uroczyste apele, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej podjął kolejną ogólnopolską akcję honorowych dawców krwi. Tym razem pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". W jej ramach w wielu miejscach Polski funkcjonariusze Straży Granicznej oddadzą honorowo krew, by na dzień 11. listopada zasilić banki krwi w to, co najcenniejsze, w to, dzięki czemu żyjemy i z powodu braku czego żyć możemy przestać. Funkcjonariusze Straży Granicznej dbają nie tylko o bezpieczeństwo naszych granic, porządek i ład społeczny, to również ludzie udzielający pomocy innym i ratujący ludzkie życie. Od marca do czerwca 2012r. w strukturach Straży Granicznej trwała Akcja Honorowego Oddawania Krwi pod hasłem "Na straży życia", która przyniosła ponad 272 litry życiodajnego płynu. Przyłączyło się do niej sześć Oddziałów Straży Granicznej (w tym NoOSG), Komenda Główna Straży Granicznej oraz Oddziały Terenowe Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mamy nadzieję, że ta kolejna akcja pod hasłem "Nasza krew - nasza ojczyzna" wzbogaci banki krwi w jeszcze większą jej ilość.

Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w zgoła odmienny sposób niż tylko poprzez uroczyste apele, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej podjął kolejną ogólnopolską akcję honorowych dawców krwi. Tym razem pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". W jej ramach w wielu miejscach Polski funkcjonariusze Straży Granicznej oddadzą honorowo krew, by na dzień 11. listopada zasilić banki krwi w to, co najcenniejsze, w to, dzięki czemu żyjemy i z powodu braku czego żyć możemy przestać.

Funkcjonariusze Straży Granicznej dbają nie tylko o bezpieczeństwo naszych granic, porządek i ład społeczny, to również ludzie udzielający pomocy innym i ratujący ludzkie życie.

Od marca do czerwca 2012r. w strukturach Straży Granicznej trwała Akcja Honorowego Oddawania Krwi pod hasłem "Na straży życia", która przyniosła ponad 272 litry życiodajnego płynu. Przyłączyło się do niej sześć Oddziałów Straży Granicznej (w tym NoOSG), Komenda Główna Straży Granicznej oraz Oddziały Terenowe Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mamy nadzieję, że ta kolejna akcja pod hasłem "Nasza krew - nasza ojczyzna" wzbogaci banki krwi w jeszcze większą jej ilość.

W Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ta akcja odbędzie się 26. października (w piątek). Zaproszono na nią także mieszkańców Krosna Odrzańskiego, uczniów szkół i osoby z innych służb mundurowych. Tego samego dnia w swoich siedzibach do akcji włączą się funkcjonariusze z Placówek w Zielonej Górze - Babimoście, Poznaniu - Ławicy i w Tuplicach. 

W ramach akcji "Nasza Krew - Nasza ojczyzna" - w miesiącach październik i listopad 12 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z PSG w Szczecinie, Szczecinie Porcie i Szczecinie Goleniowie związani z HDK "Granica" przy SG w Szczecinie i Archiwum SG, oddało łącznie 5,4 l pełnej krwi.

do góry