Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 30 lat w ochronie granicy państwowej - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

30 lat w ochronie granicy państwowej

06.09.2013

Po 30 latach rzetelnej i wzorowej służby, na zasłużony odpoczynek, do rezerwy odeszli dziś, tj. 6 września, ppłk SG Marek Sukiennik oraz mjr SG Grzegorz Kowalski. Obaj karierę w służbie na rzecz ochrony polskich granic rozpoczęli w latach osiemdziesiątych, zajmując po szkołach Wojsk Ochrony Pogranicza różne stanowiska kierownicze w Lubuskiej Brygadzie WOP, poprzez Lubuski Oddział Straży Granicznej, aż do stanowisk w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej - Naczelnika Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych oraz Naczelnika - Kierownika Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Byli wielokrotnie nagradzani i odznaczani za osiągnięcia w służbie. Dziś na uroczystej zbiórce kadry kierowniczej pożegnali się z kolegami w służbie oraz ze sztandarem Oddziału. Komendant Oddziału płk SG Andrzej Kamiński podziękował im za trud, rzetelność i sposób pełnionej służby, jednocześnie wyrażając podziw dla minionych 30 lat, których każdy funkcjonariusz chciałby dosłużyć.

Po 30 latach rzetelnej i wzorowej służby, na zasłużony odpoczynek, do rezerwy odeszli dziś, tj. 6 września, ppłk SG Marek Sukiennik oraz mjr SG Grzegorz Kowalski.

Obaj karierę w służbie na rzecz ochrony polskich granic rozpoczęli w latach osiemdziesiątych, zajmując po szkołach Wojsk Ochrony Pogranicza różne stanowiska kierownicze w Lubuskiej Brygadzie WOP, poprzez Lubuski Oddział Straży Granicznej, aż do stanowisk w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej - Naczelnika Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych oraz Naczelnika - Kierownika Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Byli wielokrotnie nagradzani i odznaczani za osiągnięcia w służbie.

Dziś na uroczystej zbiórce kadry kierowniczej pożegnali się z kolegami w służbie oraz ze sztandarem Oddziału. Komendant Oddziału płk SG Andrzej Kamiński podziękował im za trud, rzetelność i sposób pełnionej służby, jednocześnie wyrażając podziw dla minionych 30 lat, których każdy funkcjonariusz chciałby dosłużyć.


do góry