Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej „Spotkajmy się – Poznajmy się” - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

„Spotkajmy się – Poznajmy się”

Autor:

W dniu 6 września 2013 roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu i Inspekcji w Ludwigsdorfie w ramach pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka” wspierali swoim działaniem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu w ramach integracyjnego festynu pn. „Spotkajmy się – Poznajmy się”, którego celem było ukazanie integracji społecznej, przeciwdziałanie zagrożeniu wykluczeniem społecznym i ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Również w dniu 7 września wspierali przedsięwzięcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu w plenerowym spotkaniu rodzin zastępczych powiatu zgorzeleckiego pt. „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego”. Spotkanie z dziećmi przebywającymi w rodzinach zastępczych, które są mocno doświadczone przez los i swoich najbliższych, a niektóre z nich przez nieodpowiedzialność swoich rodziców musiały być zabierane z domu rodzinnego w obecności funkcjonariuszy Policji ma na celu kreowanie pozytywnego wizerunku i budowaniu zaufania do służb mundurowych. Wsparcie tych działań przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu poprzez włączenie się do organizacji planowanej inicjatywy i pokaz sprzętu technicznego sprawił uczestnikom festynów ogromną radość.

W dniu 6 września 2013 roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu i Inspekcji w Ludwigsdorfie w ramach pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka” wspierali swoim działaniem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu w ramach integracyjnego festynu pn. „Spotkajmy się – Poznajmy się”, którego celem było ukazanie integracji społecznej, przeciwdziałanie zagrożeniu wykluczeniem społecznym i ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Również w dniu 7 września wspierali przedsięwzięcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu w plenerowym spotkaniu rodzin zastępczych powiatu zgorzeleckiego pt. „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego”. Spotkanie z dziećmi przebywającymi w rodzinach zastępczych, które są mocno doświadczone przez los i swoich najbliższych, a niektóre z nich przez nieodpowiedzialność swoich rodziców musiały być zabierane z domu rodzinnego w obecności funkcjonariuszy Policji ma na celu kreowanie pozytywnego wizerunku i budowaniu zaufania do służb mundurowych.

Wsparcie tych działań przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu poprzez włączenie się do organizacji planowanej inicjatywy i pokaz sprzętu technicznego sprawił uczestnikom festynów ogromną radość.do góry