Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Ambasador i szef Służby Granicznej Ukrainy w PNCW - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Ambasador i szef Służby Granicznej Ukrainy w PNCW

02.10.2015

1 października 2015 r., na zaproszenie strony niemieckiej, w Polsko – Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku przebywała z wizytą studyjną delegacja z Ukrainy. Wśród zaproszonych gości obecni byli Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrii Melnyk oraz Komendant Główny Państwowej Służby Granicznej Ukrainy generał Viktor Nazarenko, towarzyszył im Prezydent Dyrekcji Policji Federalnej w Berlinie Thomas Striethörster. Straż Graniczną reprezentował Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG płk SG Tomasz Michalski.Podczas wizyty w PNCW goście zapoznali się z możliwościami wynikającymi z funkcjonowania różnych służb w ramach jednego Centrum, zainteresowani byli również możliwością błyskawicznego przekazywania informacji. Zarówno polska, jak i niemiecka strona zaprezentowały ukraińskim gościom specyfikę swojej służby i jej rolę w Centrum Współpracy.W spotkaniu, obok płk. SG Tomasza Michalskiego, uczestniczyli również ppłk SG Krzysztof Krawiec (komendant Placówki SG w Świecku) i chor. sztab SG Artur Górecki (PNCW).

1 października 2015 r., na zaproszenie strony niemieckiej, w Polsko – Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku przebywała z wizytą studyjną delegacja z Ukrainy. Wśród zaproszonych gości obecni byli Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrii Melnyk oraz Komendant Główny Państwowej Służby Granicznej Ukrainy generał Viktor Nazarenko, towarzyszył im Prezydent Dyrekcji Policji Federalnej w Berlinie Thomas Striethörster. Straż Graniczną reprezentował Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG płk SG Tomasz Michalski.
Podczas wizyty w PNCW goście zapoznali się z możliwościami wynikającymi z funkcjonowania różnych służb w ramach jednego Centrum, zainteresowani byli również możliwością błyskawicznego przekazywania informacji. Zarówno polska, jak i niemiecka strona zaprezentowały ukraińskim gościom specyfikę swojej służby i jej rolę w Centrum Współpracy.
W spotkaniu, obok płk. SG Tomasza Michalskiego, uczestniczyli również ppłk SG Krzysztof Krawiec (komendant Placówki SG w Świecku) i chor. sztab SG Artur Górecki (PNCW).

do góry